Gdzie zjeść dobrą pizzę w Prudniku? Sprawdzamy 3 miejsca!

Restauracje w Prudniku

Gdzie zjeść dobrą pizzę w Prudniku?

Pizzę w Prudniku możemy zjeść w trzech restauracjach. Pizza to niewątpliwie najsłynniejsza potrawa jaka przybyła do Polski. Jest to placek ciasta, posmarowany sosem pomidorowym, obsypany serem z różnymi dodatkami. Istnieje wiele odmian pizzy w dzisiejszych czasach możemy zjeść pizzę niemal z każdym dodatkiem jaki sobie wymarzymy. Zaczynając od pieczarek a kończąc na krewetkach. Przyjrzymy się restauracjom w Prudniku i jak są oceniane przez mieszkańców. Zaczynamy!

Fratelli Sossi Prudnik

Restauracja Fratelli Sossi Prudnik znajduje się na ulicy Rynek 9. Głównym daniem w tej restauracji jest pizza tradycyjna. Jednak możemy zamówić pizzę na białym sosie – śmietankowym. Ponadto w Fratelli Sossi możemy zjeść makarony, sałatki czy zupy.

Aby zjeść w Fratelli Sossi na najtańsze danie musimy wydać 9 zł. Zjemy wtedy Langosza z sosem czosnkowym. Langosz to placek z kuchni węgierskiej. Natomiast najdroższym daniem w tej restauracji jest pizza Speciale (sos pomidorowy, mozzarella, szynka, boczek, salami, gyros, pieczarki, brokuły) na cieście grubym kosztuje 41 zł. Fratelli Sossi oceniło około 200 osób. Jeżeli jesteś zainteresowany pozostałymi daniami sprawdź koniecznie menu restauracji Fratelli Sossi.

Ocena w Google: 4.2/5
Ocena Facebook: 4.2/5

Pizzarium Prudnik

Pizzarium Prudnik w swoim menu oferuje szeroki wybór sałatek i pizzy. Restaurację znajdziemy na ulicy Batorego 3-5, możemy również zamówienie złożyć telefonicznie z dostawą do domu. Jedynie czego mi brakuje w wachlarzu sałatek to mojej ulubionej – sałatki greckiej. Jednak uważam, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ja bym wybrał sałatkę Caprese za 25zł. Brzmi świetnie!

Menu Pizzarium Prudnik zawiera, aż 48 pizz do wyboru i 11 sałatek. Najniższą kwotą jaką trzeba wydać jest 9 zł – tyle kosztuje Focaccia. Focaccia jest to rodzaj pieczywa będącego podstawą pizzy. Najdroższą potrawą jest pizza „Krewetkowa finezja” w rozmiarze 60cm! Na tą olbrzymią pizzę będziemy musieli wydać aż 65 zł. Jednak sami na pewno takiej nie zjemy… 🙂

Pizzarium Prudnik posiada ponad 240 opinii w internecie, a także wysoką średnią. Warto odwiedzić tę restaurację będąc w Prudniku.

Jeżeli chcesz zobaczyć inne pizze i sałatki oferowane przez pizzerię, sprawdź aktualne menu Pizzarium Prudnik!

Ocena w Google: 4.4/5
Ocena Facebook: 4.8/5

Pizzeria Coco

Pizzeria Coco jest najbardziej popularną restauracją w Prudniku. Odwiedzić ją możemy wybierając się na ulicę Tuwima 1 w Prudniku. Pizzeria Coco posiada trochę mylącą nazwę, ponieważ nie oferuje tylko wyśmienitej pizzy. W swojej ofercie posiadają również knysze, tortille, burgery, sałatki czy makarony.

Najtańszym daniem jakie możemy znaleźć w menu Pizzerii Coco są frytki oraz hot dogi z serem, które kosztują 5 zł. Jednak nie wydamy więcej niż 50 zł. Tą cenę posiada pizza Sycylia o rozmiarze 60cm. W tej pizzy możemy sami wybrać 5 składników.

Pizzeria Coco jest najczęściej odwiedzaną stroną na menuprudnik.pl co może świadczyć o jej popularności. Ponadto w internecie została oceniona blisko przez 400 osób.

Ocena w Google: 4.1/5
Ocena Facebook: 4.2/5

Pizza Prudnik – Podsumowanie

Podsumowanie tego rankingu jest oczywiście moją subiektywną oceną. Jednak analizując oceny i liczbę głosów wszystkich użytkowników można dojść do jednego wniosku. Prudnik pizzą stoi! Jestem przekonany, że gdziekolwiek się nie wybierzemy będziemy na pewno zadowoleni.
Was oczywiście zachęcamy do odwiedzenia wszystkich wymienionych przez nas restauracji.